به گزارش خبرنگار شبکه مردمی اطلاع رسانی(شمانیوز)، هفدهمین دوره بازیهای آسیایی 2014 به میزبانی اینچئون کره جنوبی از 19 سپتامبر تا 4 اکتبر (28 شهریور تا 4 مهرماه 93) برگزار میشود و و کاروان ورزشی ایران در 22 رشته با 282 ورزشکار در این دوره شرکت میکند.
در حالی که افتتاحیه بازیها 19 سپتامبر (28 شهریور) برگزار خواهد شد، اما بازیها از 29 شهریور آغاز میشود. در بین این رشتهها فوتبال و واترپلو زودتر از سایر رشتهها کارشان را آغاز میکنند.
مسابقات فوتبال از 23 شهریور و واترپلو از 27 شهریور آغاز میشود.
در مجموع این دوره 439 مدال طلا توزیع خواهد شد.
برنامه بازیها به شرح زیر است:
|
رشته
|
زمان برگزاری
|
تعداد مدال طلا
|
1
|
شنا
|
30 شهریور تا اول مهر
|
38
|
2
|
شیرجه
|
7 تا 11 مهر
|
10
|
3
|
شنای موزون
|
29 شهریور تا 2 مهر
|
3
|
4
|
واترپلو
|
27 شهریور تا 9 مهر
|
2
|
5
|
تیراندازی با کمان
|
اول تا 6 مهر
|
8
|
6
|
دوومیدانی
|
5 تا 11 مهر
|
47
|
7
|
بدمینتون
|
29 شهریور تا 7 مهر
|
7
|
8
|
بیسبال
|
30 شهریور تا 6 مهر
|
1
|
9
|
سافتبال
|
5 تا 10 مهر
|
1
|
10
|
بسکتبال
|
29 شهریور تا 11مهر
|
2
|
11
|
بولینگ
|
اول تا 10 مهر
|
12
|
12
|
بوکس
|
اول تا 11 مهر
|
13
|
13
|
آبهای آرام - اسپرینت
|
5 تا 8 مهر
|
12
|
14
|
اسلالوم
|
یک تا 11 مهر
|
4
|
15
|
کریکت
|
29 شهریور تا 11 مهر
|
2
|
16
|
دوچرخهسواری track
|
29 شهریور تا 3 مهر
|
10
|
17
|
جاده
|
5 تا 7 مهر
|
4
|
18
|
دوچرخهسواری MTB
|
8 مهر
|
2
|
19
|
دوچرخهسواری BMX
|
9 مهر
|
2
|
20
|
سوارکاری
|
29 شهریور تا 8 مهر
|
6
|
21
|
شمشیربازی
|
29 شهریور تا 3 مهر
|
12
|
22
|
فوتبال
|
23 شهریور تا 10 مهر
|
2
|
23
|
گلف
|
3 تا 6 مهر
|
4
|
24
|
ژیمناستیک - آرتیستیک
|
30 شهریور تا 3 مهر
|
14
|
25
|
ژیمناستیک - ریتمیک
|
9 تا 10 مهر
|
2
|
26
|
ژیمناستیک - ترامپولین
|
4 مهر
|
2
|
27
|
هندبال
|
29 شهریور تا 10 مهر
|
2
|
28
|
هاکی
|
29 شهریور تا 10 مهر
|
2
|
29
|
جودو
|
29 شهریور تا اول مهر
|
16
|
30
|
کبدی
|
6 تا 11 مهر
|
2
|
31
|
کاراته
|
10 تا 12 مهر
|
13
|
32
|
5 گانه
|
10 تا 11 مهر
|
4
|
33
|
روئینگ
|
29 شهریور تا 32 مهر
|
14
|
34
|
راگبی
|
8 تا 10 مهر
|
2
|
35
|
بادبانی
|
2 تا 9 مهر
|
14
|
36
|
سپکتاکرا
|
29 شهریور تا 11 مهر
|
6
|
37
|
تیراندازی
|
29 شهریور تا 5 مهر
|
44
|
38
|
اسکواش
|
29 شهریور تا 5 مهر
|
4
|
39
|
پینگپنگ
|
5 مهر تا 12 مهر
|
7
|
40
|
تکواندو
|
8 تا 11 مهر
|
16
|
41
|
تنیس
|
29 شهریور تا 8 مهر
|
7
|
42
|
سافت تنیس
|
7 تا 12 مهر
|
7
|
43
|
والیبال
|
29 شهریور تا 11 مهر
|
2
|
44
|
والیبال ساحلی
|
29 شهریور تا 7 مهر
|
2
|
45
|
وزنهبرداری
|
29 شهریور تا 4 مهر
|
15
|
46
|
کشتی
|
5 تا 9 مهر
|
20
|
47
|
ووشو
|
29 شهریور تا 2 مهر
|
15
|
48
|
سهگانه
|
3 تا 4 مهر
|
3
|
پیش از این با قرعهکشی رشتههای تیمی برنامههای آنها مشخص شد. برنامههای رشتههای انفرادی نیز به شرح زیر است:(ساعتهای اعلام شده به وقت محلی است و ساعت اینچئون 4 ساعت و 30 دقیقه جلوتر از ایران است.) * وزنهبرداری: 29 شهریور(ساعت 19): دسته 56 کیلوگرم - مجید عسگری 31 شهریور (ساعت 19): دسته 69 کیلوگرم - جابر بهروزی و مرتضی رضاییان 2 مهر (ساعت 19): دسته 85 کیلوگرم - کیانوش رستمی و رسول تقیان 4 مهر (ساعت 13): دسته 105 کیلوگرم - نواب نصیرشلال و محمدرضا براری 4 مهر (ساعت 14:30): دسته فوق سنگین - بهادر مولایی و بهداد سلیمی * کاراته: کاتا: پنج شنبه 10 مهرماه - ساعت 9:30 تا 11:30 به وقت محلی مسابقات کاتای انفرادی مردان و بانوان برگزار میشود. فینال مسابقات ساعت 11:30 تا 11:50 برگزار میشود. کومیته: ساعت 13:30 تا 15:40 اوزان منهای 67 و منهای 75 مردان و 68+ کیلوگرم بانوان بر گزار میشود و فینال ساعت 16:40 تا 117:10 برگزار میشود. جمعه 11 مهرماه ساعت 9:30 تا 10:50 وزن منهای 61 کیلوگرم بانوان و منهای 55 کیلوگرم مردان برگزار میشود و فینال این رقابتها نیز ساعت 11:30تا 11:50 برگزار میشود. کومیته منهای 68 و 55
کیلو بانوان و منهای 60 کیلوگرم مردان از ساعت 16:20 تا 16:50 برگزار میشود. شنبه 12 مهرماه کومیته مردان در اوزان منهای 84 و مثبت 84 مردان و منهای 50 کیلوگرم بانوان برگزار میشود و فینال این رقابتها ساعت 12:30 تا ساعت 13 برگزار میشود. بوکس: 2 مهر ساعت 19 تا 21:30 ، 60- کیلو (فروتن گلآرا) ساعت 14 تا 17، 69- کیلو (امین قاسمیپور) و 91- کیلو (علی مظاهری) 3 مهر ساعت 14 تا 17 ، 75- کیلو (سجاد محرابی) 4 مهر ساعت 14 تا 17، 81- کیلو (احسان روزبهانی) ساعت 19 تا 22، 91+ کیلو (جاسم دلاوری) 7 مهر ساعت 19 تا 22، مرحله یکچهارم اوزان 69- و 81- 8 مهر ساعت 14 تا 17:30، مرحله یکچهارم وزن 91+ کیلو ساعت 19 تا 23، مرحله یکچهارم اوزان 75- و 91- کیلو 10 مهر ساعت 14 تا 17، مرحله نیمهنهایی اوزان 60-، 69-، 81- و 91+ 19 تا 22، مرحله نیمهنهایی اوزان 75- و 91- کیلو 11 مهر، فینال ساعت 15:05 - 60- کیلو ساعت 15:55 - 69- کیلو ساعت 16:20 - 75- کیلو ساعت 16:50 - 81- کیلو ساعت 17:15 - 91- کیلو ساعت 17:40 - 91+ کیلو ووشو: 29 شهریور ساعت 19:30 تا 20:30 - الهه منصوریان (52 کیلو) ساعت 21:30 تا 22:20- شهربانو منصوریان (60 کیلو) ساعت 20:30
تا 21:30 - اکبر محمدزاده (56 کیلو) ساعت 19:20 تا 19:30 - محسن محمدسیفی (65 کیلو) 30 شهریور ساعت 19 تا 19:40 - سجاد عباسی (70 کیلو) ساعت 19:40 تا 20:20 - حمیدرضا لادوری (75 کیلو) 31 شهریور مراحل یکچهارم نهایی ساندای مردان و بانوان برگزار میشود. اول مهر نیز مرحله نیمهنهایی و همچنین 2 مهر فینال این مسابقات است. مسابقات تالو نیز از 29 شهریور آغاز میشود. شنا: 30 شهریور: جمال چاوشیفر: 200متر کرال پشت 31 شهریور: جمال چاوشیفر: 50متر کرال پشت احمدرضا جلالی و مهدی انصاری: 200متر مختلط انفرادی 1 مهر: آرشام میرزایی و احمدرضا جلالی: 50متر آزاد مهدی انصاری و آریا نسیمیشاد: 200متر قورباغه 2 مهر: مهدی انصاری: 100متر پروانه آریا نسیمی شاد: 100متر قورباغه آرشام میرزایی، مهدی انصاری، احمدرضا جلالی و جمال چاوشیفر: 4 در 100متر آزاد تیمی 3 مهر: مهدی انصاری: 50متر پروانه آرشام میرزایی و احمدرضا جلالی: 100متر آزاد 4 مهر: آریا نسیمیشاد و مهدی انصاری: 50متر قورباغه آرشام میرزایی، مهدی انصاری، احمدرضا جلالی و جمال چاوشیفر 4 در 100متر مختلط تیمی کشتی آزاد: 5 مهر: مسابقات اوزان 57 (حسن رحیمی) و 70 کیلوگرم (مصطفی
حسینخانی) کشتی آزاد (مقدماتی: ساعت 13 تا 14:30) (19 تا 21 دیدارهای فینال و رده بندی) 6 مهر: مسابقات اوزان 65 (سید احمدمحمدی)و 97 کیلوگرم (رضا یزدانی) کشتی آزاد (مقدماتی: ساعت 13 تا 14:30) (19 تا 21 دیدارهای فینال و رده بندی) 7 مهر: مسابقات اوزان 61 (مسعود اسماعیل پور)، 74 (عزت الله اکبری)، 86 (میثم مصطفی جوکار) و 125 (پرویز هادی) کیلوگرم کشتی آزاد (مقدماتی: ساعت 13 تا 14:30) (19 تا 21 دیدارهای فینال و رده بندی) کشتی فرنگی: 8 مهر: مسابقات اوزان 59 (حمید سوریان)، 71 (سعید عبدولی)، 80 (حبیب الله اخلاقی) و 98 (مهدی علیاری) کیلوگرم کشتی فرنگی (مقدماتی: ساعت 13 تا 14:30) (19 تا 21 دیدارهای فینال و رده بندی) 9 مهر: مسابقات اوزان 66 (امید نوروزی)، 75 (هادی علیزاده)، 85 (مجتبی کریم فر) و 130 کیلوگرم (بشیر باباجانزاده) کشتی فرنگی (مقدماتی: ساعت 13 تا 14:30) (19 تا 21 دیدارهای فینال و رده بندی) تکواندو: مسابقات تکواندو در این رویداد مهم از روز سه شنبه (8 مهرماه) با مبارزات اوزان 74- و 87- کیلوگرم مردان و 49- کیلوگرم و 53- کیلوگرم بانوان آغاز می شود. مسعود حجی زواره در وزن 74- کیلوگرم (وزن پنجم)، یوسف کرمی در وزن
87- کیلوگرم (وزن هفتم) مردان و سوسن حاجی پور در وزن 53- کیلوگرم (وزن سوم) بانوان مبارزات خود را انجام می دهند. چهارشنبه (9 مهرماه)، مهدی خدابخشی و سجاد مردانی در اوزان 80- کیلوگرم (وزن ششم) و 87+ کیلوگرم (وزن هشتم) مردان، و سمانه شش پری در وزن 57- کیلوگرم (وزن چهارم) به مصاف رقبای خود خواهند رفت. روز سوم، پنجشنبه (10 مهرماه) از تیم مردان تنها بهنام اسبقی در وزن 68- کیلوگرم (وزن چهارم) به روی شیاپ چانگ می رود و از تیم بانوان کیمیا علیزاده در وزن 62- کیلوگرم (وزن پنجم) و شکرانه ایزدی در وزن 67- کیلوگرم (وزن ششم) مبارزات خود را پیگیری می کنند. در آخرین روز این دوره از رقابتها نیز، جمعه (11 مهرماه) فاطمه روحانی در وزن 73- کیلوگرم و اکرم خدابنده در وزن 73+ کیلوگرم (اوزان هفتم و هشتم) به همراه فرزان عاشورزاده تکواندوکار وزن 58- کیلوگرم (وزن دوم) رقابتهای خود را در شیاپ چانگ اینچئون، برگزار خواهند کرد. مسابقات از ساعت 9:30 صبح تا 12:30 به وقت محلی در بخش مقدمانی پیگیری خواهد شد، رقابتهای نوبت عصر از ساعت 14 تا 17 دنبال می شود و از ساعت 18 نیز مرحله فینال برگزار خواهد شد. قایقرانی: 5 مهر ساعت 10- کایاک هزار متر
مردان ساعت 10:20 - کانوی هزار متر مردان ساعت 10:40 - کانوی دو نفره هزار متر مردان ساعت 11 - کایاک دو نفره هزار متر مردان ساعت 11:40 - کایاک تکنفره 500 متر بانوان ساعت 12 - کایاک 4 نفره هزار متر مردان ساعت 14:15 کایاک تکنفره 20 متر مردان و بانوان ساعت 14:20 - کانوی تکنفره 200 متر مردان ساعت 14:40 - کایاک دو نفره 500 متر بانوان ساعت 14:55 - کایاک دو نفره 200 متر مردان 6 مهر ساعت 10 - کایاک تکنفره هزار متر مردان - نیمهنهایی ساعت 10:10 - کانوی تکنفره هزار متر مردان - نیمهنهایی ساعت 10:20 - کانوی دو نفره هزار متر مردان - نیمهنهایی ساعت 10:40 - کایاک دو نفره هزار متر مردان - نیمهنهایی ساعت 10:50 - کایاک تک نفره 500 متر بانوان - نیمهنهایی ساعت 13 - کایاک 4 نفره هزار متر مردان - نیمهنهایی ساعت 13:20 - کایاک تک نفره 200 متر بانوان - نیمهنهایی ساعت 13:30 - کایاک تکنفره 200 متر مردان - نیمهنهایی ساعت 13:35 - کانوی تکنفره 200 متر مردان - نیمهنهایی ساعت 13:50 - کایاک دو نفره 200 متر مردان - نیمهنهایی ساعت 14 - کایاک دو نفره 500 متر بانوان - نیمهنهایی 7 مهر ساعت 10 - کایاک هزار متر مردان - فینال ساعت
10:10 - کانوی کایاک هزار متر مردان - فینال ساعت 10:40 - کایاک 500 متر بانوان - فینال ساعت 11 - کایاک دو نفره هزار متر مردان - فینال ساعت 11:20 - کانوی دو نفره هزار متر مردان - فینال