شبکه مردمی اطلاع رسانی شما نیوز | shomanews

تاریخ انتشار : ۰۱ آبان ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۰
کد خبر: ۸۷۹۸۸۶
با داوری محمدرضا اصلانی و روانبخش صادقی
با داوری «محمدرضا اصلانی» و «روانبخش صادقی» از کشور ایران؛ برندگان بخش‌ رقابتی «فیلم‌های بلند مستند بین‌الملل و ملی» و بخش‌ رقابتی «فیلم‌های انیمیشن» سومین دوره جشنواره بین‌المللی فيلم «سليمانيه» معرفی شدند.

به گزارش شمانیوز و به نقل از ستاد خبری سومين دوره جشنواره بین‌المللی فيلم «سليمانيه»، سومين دوره جشنواره بین‌المللی فيلم «سليمانيه» توسط کمپانی سینمایی «مستی فیلم» با مدیریت «فؤاد جلال» دبیر جشنواره بین‌المللی فيلم سليمانيه، با ریاست «ملا بختیار» مسئول بخش حمایتی این جشنواره و از شخصیت‌های برجسته سیاسی اقلیم کُردستان عراق، با مدیریت هنری «دانر عمر فارس»، با مدیریت برنامه‌ریزی جشنواره خانم «لینا رضا» و هم‌چنین به همت «نیچیروان بارزانی» نخست وزیر حکومت اقلیم کُردستان عراق، وزارت فرهنگ و هنر و جوانان حکومت اقلیم کُردستان و اداره کل فرهنگ و هنر و جوانان استان سليمانيه و با نمایش فیلم‌هایی از کارگردانان 52 کشور جهان، در دو بخش مسابقه اصلی «سینمای جهان» و بخش رقابتی «سینمای کُردی»، بخش «اکران ویژه»، بخش «ویژه کودکان» به همت جشنواره بین‌المللی فيلم کودکان «پری جونس» در کشور آلمان و هم‌چنین برپایی کارگاه‌های تخصصی سینمایی و چندین نشست درباره تجربیات 10 جشنواره سینمای جهان؛ در 5 سالن «سیتی سینما»، سینما «سالم» و هم‌چنین در تالار «هنر» شهر سليمانيه پایتخت فرهنگ و هنر  اقليم كُردستان عراق برگزار ‌شد و به نمایندگی از سینمای ایران «محمدرضا اصلانی» رئیس هیئت داوران بخش رقابتی فیلم‌های بلند مستند «سینمای جهان» و «سینمای کُردی» و «روانبخش صادقی» عضو هیئت داوران بخش رقابتی فیلم‌های انیمیشن و پویانمایی سومین دوره جشنواره بین‌المللی فيلم را برعهده داشتند و جایزه کاج زرین و لوح تقدیر را به برندگان اهدا کردند.

 

بخش رقابتی فیلم‌های مستند بلند «سینمای جهان» و «سینمای کُردی»:   

اعضای داوران فیلم‌های مستند بلند بخش رقابتی «سینمای جهان» و «سینمای کُردی» سومين دوره جشنواره بین‌المللی فيلم «سليمانيه» که عبارت بودند از: «محمدرضا اصلانی» ـ رئیس هیئت داوران، استاد دانشگاه و کارگردان سینما از کشور ایران، «گولبارا تولوموشوفا» Gulbara Tolomushova منتقد و نویسنده سینمایی از کشور قرقیزستان و همچنین «فرانک معین» Frank Mooein مستندساز و نویسنده، برندگان این بخش از جشنواره را به شرح زیر معرفی کردند:

 

بهترین فیلم مستند سینمای کُردی:

جایزه کاج زرین و لوح تقدیر، توسط «محمدرضا اصلانی» رئیس هیئت داوران فیلم‌های مستند بلند بخش رقابتی «سینمای جهان» و  «سینمای کُردی» به فیلم مستند «داده سلطنه» به کارگردانی «هادی احمدی» از کردستان ایران اهدا شد.

 

بهترین فیلم مستند سینمای جهان:

جایزه کاج زرین و لوح تقدیر این بخش از جشنواره به فیلم مستند «سه دوربین مخفی» 3 Stolen Cameras محصول مشترک غرب مراکش و کشور سوئد اهدا شد.

 

بخش رقابتی فیلم‌های انیمیشن:

اعضای داوران بخش رقابتی فیلم‌های انیمیشن و پویانمایی جشنواره بین‌المللی فیلم «سلیمانیه» که عبارت بودند از: «پاولا اُرلیک» Paola Orlić ـ رئیس هیئت داوران و مدیرهنری جشنواره بین‌المللی فیلم «زاگرب» از کرواسی، «روانبخش صادقی» کارگردان، نویسنده و تهیه کننده انیمشن از کشور ایران و همچنین «جیم جرمانوک» Jim Jermanok کارگردان، نویسنده و تهیه‌کننده از کشور آمریکا؛ برندگان این بخش از جشنواره را به شرح زیر معرفی کردند:

 

بهترین فیلم:

جایزه کاج زرین و لوح تقدیر این بخش از جشنواره به فیلم کوتاه «شب تولد» Her Birthday Night به کارگردانی «فرشاد محیطی» از کشور ایران اهدا شد.

شماپلاس
اشتراک گذاری
برچسب ها
نظر کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر:
شماپلاس
بانك سينا
آسیاتک
بيمه پارسيان
حامیان ولایت
آخرین اخبار
حامیان ولایت
تبليغات در شمانيوز
موسسه اعتباری ملل
بانك سامان
مرکز زیبایی ایران نوین
بانك ملي
بانك پاسارگاد
بانک آینده
بیمه کوثر
مهر اقتصاد
بانك ملت
بانك صنعت و معدن
سازمان خصوصی سازی
بانك گردشگري
بانك مهر ايران
بورس
نیازمندیها
ویدیو
عکس
x